• Prey

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

  • Scream

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Ego

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Good Madam

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

  • Candyman

  • When I Consume You

  • The Last Thing Mary Saw

  • What Josiah Saw

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★½

  • The Sadness

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★