Sort by

isabelle ☆ has logged 200 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of JonBenet: The Truth Uncovered

The Killing of JonBenet: The Truth Uncovered

2016
×
Edit this entry  
17
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demolition

Demolition

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Brittany Murphy Story

The Brittany Murphy Story

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Comet

Comet

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry