Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★
Edit this entry  
23
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
★★
Edit this entry  
14
Da Kath & Kim Code

Da Kath & Kim Code

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Blue Mountain State: The Rise of Thadland

Blue Mountain State: The Rise of Thadland

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Crash

Crash

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Again

You Again

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Edit this entry