• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Tenet

  • Out

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

  • The Big Sick

  • Doctor Strange

  • Lion

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • The Nice Guys

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Sing Street

  • Manchester by the Sea

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Revenant

  • The Big Short

  • The Martian

  • Room

  • The Man from U.N.C.L.E.