Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★½
Edit this entry  
06
Death of a Virgin, and the Sin of Not Living

Death of a Virgin, and the Sin of Not Living

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Riverbed

Riverbed

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Very Big Shot

Very Big Shot

2015
×
Edit this entry  
29
The Crossing

The Crossing

2017
×
Edit this entry  
29
Bonboné

Bonboné

2017
×
Edit this entry  
29
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
29
J'ai le Cafard (Bint Werdan)

J'ai le Cafard (Bint Werdan)

2020
×
Edit this entry  
29
Warsha

Warsha

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
26
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Spring

Spring

2017
×
Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Bill Cunningham New York

Bill Cunningham New York

2010
×
Edit this entry  
04
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Edit this entry  
26
Unknown: The Lost Pyramid

Unknown: The Lost Pyramid

2023
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
Edit this entry  
04
Junoon

Junoon

2022
×
Edit this entry  
25
Beirut Hotel

Beirut Hotel

2011
×
Edit this entry  
25
Fractured

Fractured

2019
×
Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
04
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
05
Tea with Adonis

Tea with Adonis

2022
×
Edit this entry  
02
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Edit this entry  
02
The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

2022
×
Edit this entry  
25
I Signed the Petition

I Signed the Petition

2018
×
Edit this entry  
25
And on a Different Note

And on a Different Note

2015
×
Edit this entry  
19
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
Edit this entry  
12
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
Edit this entry  
26
The Chorus

The Chorus

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
The Dam

The Dam

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
MH370: The Plane That Disappeared

MH370: The Plane That Disappeared

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
13
Detainment

Detainment

2018
×
Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★½
Edit this entry  
31
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
Edit this entry  
29
Pola X

Pola X

1999
×
★★½
Edit this entry