Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Fast X

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Inside

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Kokomo City

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★½

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★★

  • Spirited

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Hello Dankness

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★★

  • Devotion

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Quantum Cowboys

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★