Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hamlet

Hamlet

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cantinflas

Cantinflas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Popeye

Popeye

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
Read the review Edit this entry  
29
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rudderless

Rudderless

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry