Sort by

lauren™ has logged 178 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big is Beautiful

Big is Beautiful

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Driving Miss Wealthy

Driving Miss Wealthy

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Baggage Claim

Baggage Claim

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chinese Botanist's Daughters

The Chinese Botanist's Daughters

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Poetry

Poetry

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bedroom

The Bedroom

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slap Her... She's French

Slap Her... She's French

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Thin

Thin

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Client

The Client

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Side Job

Side Job

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Clapper

The Clapper

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry