• WandaVision

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Split

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★

  • Suicide Squad

    ½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Martian

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Interstellar

    ★★

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Babadook