Jerry has logged 175 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
Edit this entry  
22
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Edit this entry  
20
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Losers

The Losers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Syriana

Syriana

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
The Firm

The Firm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Smart

Get Smart

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Swami

Swami

1977
×
★★
Edit this entry  
05
Barfi!

Barfi!

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandi

Mandi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
27
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
@In the Mood for Love

@In the Mood for Love

2001
×
Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Megamind

Megamind

2010
×
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
22
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Barnyard

Barnyard

2006
×
Edit this entry  
18
Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Edit this entry  
14
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Edit this entry  
08
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
06
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
19
Teen Aur Aadha

Teen Aur Aadha

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry