• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Red Notice

  • Meenakshi Sundareshwar

  • Eternals

    ★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ajeeb Daastaans

  • My Blood & Bones in a Flowing Galaxy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Shangri-La

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

  • A Family

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • David

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Strasbourg 1518

  • The Old Guard

    ★★½

  • MOTHER

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Tigertail

    ★★★½

  • Sol Levante

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Long Goodbye

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Devi

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize