Sort by

Advaith has logged 98 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry