Sort by

adri has logged 36 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Whip It

Whip It

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
25
Admission

Admission

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
24
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
22
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
18
The Valet

The Valet

2022
×
Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
11
Crush

Crush

2022
×
Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
Read prior review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry