Sort by

adri has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bolt

Bolt

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dick

Dick

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry