Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
11
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Edit this entry  
07
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Read prior review Edit this entry  
07
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
Edit this entry  
03
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
01
Zoolander

Zoolander

2001
×
Edit this entry  
01
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Edit this entry  
17
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
LOL

LOL

2012
×
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Whip It

Whip It

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
25
Admission

Admission

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
24
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry