Adriano has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bátima Feira da Fruta

Bátima Feira da Fruta

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read prior review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read prior review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read prior review Edit this entry  
06
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Engenheiros do Hawaii - Acústico MTV

Engenheiros do Hawaii - Acústico MTV

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Porta dos Fundos: Contrato Vitalício

Porta dos Fundos: Contrato Vitalício

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry