Sort by

AdrianMoviez has logged 32 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★½
Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wog Boy

The Wog Boy

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
How to Please a Woman

How to Please a Woman

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nude Tuesday

Nude Tuesday

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Lightyear

Lightyear

2022
×
★½
Read prior review Edit this entry