AdrianMoviez has logged 64 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Nugget

The Nugget

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boogie

Boogie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
Edit this entry  
25
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Reprisal

Reprisal

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Indifferent

Mr. Indifferent

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kidnapped

Kidnapped

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cosmic Sin

Cosmic Sin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
300

300

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Tales of the Black Freighter

Tales of the Black Freighter

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Day of Childhood

The Last Day of Childhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Weddings & Other Disasters

Love, Weddings & Other Disasters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry