Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trafic

Trafic

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry