• Chernobyl

    ★★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★

  • The Kill Team

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Light of My Life

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Death of a Cheerleader

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Rent

    ★★

  • Wounds

  • The Great Hack

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Native Son

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • The Wrong Teacher

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★

  • Purgatory.

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Stella's Last Weekend

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Private War

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hummingbird Project

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Operation Finale

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Freaky Friday