Sort by

Patrick has logged 22 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Worry About Me

Don't Worry About Me

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry