Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Four Quartets

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Ailey

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • Karen Dalton: In My Own Time

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Fireball: Visitors from Darker Worlds

    ★★★★

  • New Order

    ★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★½

  • Parasite

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Monos

    ★★★½

  • Four Quartets

    ★★★★

  • High Life

  • Meeting Gorbachev

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Wolf House

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • The Square

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½