Aidan has logged 166 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★
Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Outlaw

The Outlaw

1943
×
★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Klondike Annie

Klondike Annie

1936
×
★★½
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Bronze Buckaroo

The Bronze Buckaroo

1939
×
★★
Edit this entry  
05
The Plumber

The Plumber

2020
×
Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1932
×
★★★
Edit this entry  
04
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry