Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alienoid

Alienoid

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detective Conan: The Bride of Halloween

Detective Conan: The Bride of Halloween

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Admiral: Roaring Currents

The Admiral: Roaring Currents

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
RV

RV

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Edit this entry  
23
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White House Down

White House Down

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Flypaper

Flypaper

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Satria Dewa: Gatotkaca

Satria Dewa: Gatotkaca

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ngeri-Ngeri Sedap

Ngeri-Ngeri Sedap

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Couples

Couples

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★
Edit this entry