Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Up the Yangtze

Up the Yangtze

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★
Edit this entry