• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Goodnight Darling

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Hollywood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½