• Mortal Kombat

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Zappa

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Possessor

    ★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Knives and Skin

    ½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dark Figure of Crime

    ★★★

  • Overlord

    ★★

  • Apostle

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Another Day of Life

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • The Field Guide to Evil

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Museo

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Luz

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★