• The Dropout

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Controlling Britney Spears

  • Squid Game

    ★★★★

  • star-crossed: the film

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Lesbian Bar Project

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Darkness

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Ride or Die

    ★★★

  • i am doll parts

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Shadowland

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • This Is Not A Love Letter

  • My First Summer

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • Lonely Blue Night

  • American Murder: The Family Next Door

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • In My Room

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Summer of Mesa

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½