Sort by

adelaide has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Icebox

Icebox

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry