adelaideblair has logged 25 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Bastard

The Bastard

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The H-Man

The H-Man

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trancers

Trancers

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Charles Sand

The Eyes of Charles Sand

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tommy

Tommy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kept Woman

Kept Woman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hidden Room

The Hidden Room

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zotz!

Zotz!

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perils of Pauline

The Perils of Pauline

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goodbye Again

Goodbye Again

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry