• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Happy Death Day

    ½

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • True Memoirs of an International Assassin

    ½

  • Doctor Strange

    ★½

  • Split

    ★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★★

  • Southpaw

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Fury

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Equalizer

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½