z has logged 20 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Blade

Dragon Blade

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pilots

Pilots

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry