Sort by

z has logged 108 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry