Sort by

Tal has logged 70 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
#Alive

#Alive

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wretched

The Wretched

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry