Sort by
  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Bloodhound

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Archenemy

  • Run

    ★★

  • Little Fish

  • Minor Premise

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Host

    ½

  • #Alive

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Night House

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Rose Plays Julie

    ★★

  • The Mortuary Collection

    ★★

  • Guns Akimbo

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★½

  • The Wretched

    ★½

  • 1BR

    ½

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★