Sort by
  • Death at a Funeral

    ★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★★

  • Appropriate Behavior

    ★★½

  • Queen of Earth

    ★★★★

  • Entertainment

    ★★★★

  • Irrational Man

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★½

  • A Single Man

    ★★★★★

  • Carnival of Souls

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Wise Blood

    ★★

  • The Walk

    ★★★½

  • Rabbit Hole

    ★★★★½

  • The Aviator

    ★★★★★

  • Rounders

    ★★★★

  • The Tingler

    ★★★