Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry