• Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½