• A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Pearl Jam: Gigaton Visual Album Experience

    ★★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Dummy

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • One World: Together at Home

    ★★★½

  • Good Enough: Making Shadowed

    ★★★½

  • Shadowed

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Lance

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Belichick & Saban: The Art of Coaching

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Snowbrawl

    ★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

    ★★★

  • Car Seat Headrest: KEXP Sessions

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Lindsey Vonn: The Final Season

    ★★★★

  • Shelby American

    ★★★★

  • Valiant

    ★★★★

  • Three Before February

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • A Perfect Game*

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Harriet

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Red Penguins

    ★★★