adamcheek3 has logged 319 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowbrawl

Snowbrawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Mans 1955

Le Mans 1955

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snowbrawl

Snowbrawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rapid Response

Rapid Response

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belichick & Saban: The Art of Coaching

Belichick & Saban: The Art of Coaching

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shelby American

Shelby American

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
E.T.: A Holiday Reunion

E.T.: A Holiday Reunion

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lindsey Vonn: The Final Season

Lindsey Vonn: The Final Season

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Faat Kiné

Faat Kiné

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Before February

Three Before February

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 24 Hour War

The 24 Hour War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry