Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fistful of Steel: The Rise of Bubba Wallace

Fistful of Steel: The Rise of Bubba Wallace

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in Queens

Once Upon a Time in Queens

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miley's New Year's Eve Party

Miley's New Year's Eve Party

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Walk Home

The Long Walk Home

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Gonna Make Wine Out of Your Testicles

I'm Gonna Make Wine Out of Your Testicles

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rich Evans Anthology

The Rich Evans Anthology

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Space Jam

The Great Space Jam

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Western Ore Musical

The Western Ore Musical

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Das Foot

Das Foot

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The United States of Noooo!!!

The United States of Noooo!!!

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Richard Edlund VS His Sons

Richard Edlund VS His Sons

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Want to Get Into the Movies!

I Want to Get Into the Movies!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All Madden

All Madden

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trolls Holiday in Harmony

Trolls Holiday in Harmony

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry