Sort by

Adam has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
15
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Edit this entry  
21
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★½
Edit this entry  
13
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Broken Law

Broken Law

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry