Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Broker

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½