Sort by
  • The Little Mermaid

  • Rye Lane

  • Babylon

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • The Redeem Team

  • The Menu

  • Glass Onion

  • No Bears

  • TÁR

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Broker

  • Triangle of Sadness

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

  • Wake

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Living

    ★★★½

  • When You Finish Saving The World

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Insecure: The End

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Mo Amer: Mohammed in Texas

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Paris, 13th District

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Bad Trip