Sort by
  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½