Sort by

AC has logged 18 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
★½
Read the review Edit this entry