Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Outcast Rockstar

Outcast Rockstar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Marighella

Marighella

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rio 2096: A Story of Love and Fury

Rio 2096: A Story of Love and Fury

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dr. Bird's Advice for Sad Poets

Dr. Bird's Advice for Sad Poets

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Vale Night

Vale Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry