Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
Edit this entry  
06
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Edit this entry  
18
Steins;Gate

Steins;Gate

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mime

The Mime

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Birch

The Birch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lost Hearts

Lost Hearts

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dust

Dust

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamá

Mamá

2008
×
★★
Edit this entry  
18
Backstroke

Backstroke

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
18
Super 8

Super 8

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry