• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • Dybbuk

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • The Chestnut Man

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Girl on the Train

  • Drishyam 2

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Censor

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Mime

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • #Alive

  • Normal People

    ★★★★★

  • Angrezi Medium

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★

  • Undine

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • The Night House

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Ghost Stories

  • Good Newwz

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Pati Patni Aur Woh

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gumnaami

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Chhichhore

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½