Sort by

jaz has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Work It

Work It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Splice

Splice

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry